Nasze Domki

Wypoczywaj komfortowo

Proponujmy Państwu noclegi na terenie Kotliny Kłodzkiej w pełni wyposażonych całorocznych domkach. Nasze domki są 4 osobowe z możliwością dostawki.

Nasze domki są wyposażone w:

-przedpokój /szafa, wieszaki, lustro/

-łazienka w każdym domku /prysznic, wc, zlew, suszarka do włosów/

- sypialnia /2 pojedyncze łóżka, duża szafa, szafka nocna/

-kuchnia połączona z salonem /lodówka, dwupalnikowa kuchenka gazowa, kuchnia jest w pełni wyposażona -talerze, kubki, szklanki, sztućce, garnki, patelnie, czajnik na wodę, ect./

- salon, w którym znajduje się rozkładany narożnik, dodatkowa szafa na ubrania, dwie mniejsze szafki, TV/

- każdy domek posiada osobne wyjście na taras, na którym mogą się Państwo zrelaksować na dostępnych leżakach czy też miło spędzić czas przy grillu - meble ogrodowe,

-przy każdym domku jest darmowe miejsce parkingowe,

-darmowe wi-fi,

 

Na terenie naszych domków (o,5 ha) każdy znajdzie interesujące zajęcie dla siebie, do Państwa dyspozycji jest:

-zarybiony staw,

- domek grillowy - wieczory przy grillu lub ognisku pod zadaszonym domkiem,

-dla osób chcących aktywnie spędzić czas dostępne jest boisko do siatkówki, piłki nożnej, gry w badmintona, stoły do ping ponga, rowery, fitness na powietrzu, a także basen dla ochłody w gorące dni,

- dla najmłodszych gości dostępne są dwa place zabaw, piaskownice, huśtawki, trampolina, zabawki - foremki, samochody itp, a także dodatkowe małe stoliczki i krzesełka,

 

Nasze domki

Poznaj domki u Tarnawy 

Zapraszamy Państwa do malowniczej i spokojnej miejscowości Wolany położonej w Kotlinie Kłodzkiej. Wolany to doskonały klimat ,czyste powietrze i piękne pejzaże okolicznych Gór Stołowych i Bystrzyckich. Idealne miejsce do spędzenia aktywnego urlopu wypoczynkowego lub sielankowego spędzenia wolnych chwil z rodziną. Jest mnóstwo atrakcji, które zachęcają turystów do częstszych odwiedzin malowniczych krajobrazów sudeckiej krainy. Miejscowość Wolany położona jest w atrakcyjnym zakątku Polski . Graniczy z uzdrowiskiem Polanica Zdrój, które od wielu lat, ma ugruntowaną pozycję wśród światowych uzdrowisk.

 

wypoczywaj- baw się - zwiedzaj

 

Uroki Kotliny Kłodzkiej

U nas jest pięknie!

Warto zobaczyć

Ulubionym miejscem spotkań zarówno przybyłych turystów jak i mieszkańców Polanicy jest deptak, ciągnący się po obu stronach przepływającej przez miasto Bystrzycy Dusznickiej. Znajdujące się na nim kafejki, które w sezonie wystawiają stoliki z parasolami również na zewnątrz, przyciągają całe rodziny, zakochanych oraz wszystkich, mających choć chwilkę wolnego czasu.

W pobliżu kilka interesujących obiektów: 100-leni kościół p.w. Wniebowzięcia N.M.P. z wieżą górującą nad deptakiem; najstarszy w mieście dawny dwór Jezuitów - obecnie mieści się tam Zakład Wychowawczy dla Dzieci prowadzony przez ss. Józefitki; znany w Polsce i na świecie Szpital Chirurgii Plastycznej.

Polanicka oaza ciszy, spokoju i zapachu kwitnących rododendronów to wpisany do rejestru zabytków Park Zdrojowy. Na powierzchni 13 ha podziwiać można m.in. cyprysik Lawsona - cenione drzewo parkowe, pochodzące z Kanady o obwodzie 120 cm oraz skupiska rododendronów, kwitnących od maja do czerwca.

Na terenie Parku znajduje się Pijalnia "Wielkiej Pieniawy" , hala spacerowo-koncertowa, z której często płynie dźwięk muzyki uzdrowiskowej oraz Teatr Zdrojowy im. Mieczysławy Ćwiklińskiej, która 60-tych wielokrotnie występowała na jego scenie. Przy głównej alei parkowej stoi Szpital Uzdrowiskowy "Wielka Pieniawa" z 1906 r. Park otoczony jest zabudową pensjonatowo uzdrowiskową.

Dużym zainteresowaniem cieszy się położona na głównej ulicy parkowej podświetlana szesnastoma kolorowymi lampami fontanna. Tryskająca woda tworząc w rytm muzyki i oświetlenia 12 metrowe figury, od początku maja do końca września ciepłe wieczory uprzyjemnia kuracjuszom i mieszkańcom Polanicy.

Wychodząc główną aleją z Parku, po przejściu przez mostek dochodzi się do betonowej rzeźby niedźwiedzia polarnego. Rzeźbę postawiono w 1910 r. w miejscu, do którego sięgał na Ziemi Kłodzkiej skandynawski lądolód.

Spod rzeźby warto udać się do pobliskiej wsi zwanej Piekielną Górą . Malownicze położenie, łatwe dojście / dojazd sprawia, iż często traktowane jest przez mieszkańców i turystów jako "obowiązkowa" trasa. Przed leśną restauracją "Piekiełko" rozpościera się interesujący widok na Góry Bystrzyckie oraz Dolinę Piekielną i kamieniołom w urwisku Wysokiego Kamienia. Powyżej "Piekiełka" rozciąga się widok na fragmenty G. Sowich, G. Bardzkich i G. Stołowych.

W Dolinie Piekielnej znajduje się huta szkła artystycznego. Warto zajrzeć do środka i poobserwować jak powstają szklane arcydzieła. Kolejną atrakcją jest położone niedaleko Muzeum Misyjno-Etnograficzne , prowadzone przez zgromadzenie misyjne "Chrystus Rex". Klasztor, w którym znajduje się muzeum został przebudowany w 1927 r. na Dom Misyjny. Ze stoku nad klasztorem rozpościera się widok na Masyw Śnieżnika .

Poza typowymi atrakcjami turystycznymi okolica jest bogata w zabytki architektury sakralnej.

Rekreacja

Letni Tor Saneczkowy - atrakcyjna rozrywka dla dzieci i dorosłych. Surer zabawa na sankach z kołami po stalowej rynnie. Prędkość regulowana hamulcem ręcznym - max 40 km/h. Czynna codziennie: 10.00-20.00 (w dni deszczowe nieczynna). Ceny: 1 przejazd - 4,50 zł, karnet 5 przejazdów - 20 zł; karnet 10 przejazdów - 38 zł.

Warto zobaczyć

FONTANNA w Polanicy Zdrój ~ 2,1 km

PARK ZDROJOWY w Polanicy Zdrój ~ 2,1 km

RZEKA - BYSTRZYCA DUSZNICKA w Polanicy Zdrój ~ 2,1 km

RZEŹBA NIEDŹWIEDZIA POLARNEGO w Polanicy Zdrój ~ 2,1 km

PIEKIELNA GÓRA w Polanicy Zdrój ~ 2,1 km

MUZEUM MISYJNO-ETNOGRAFICZNE w Polanicy Zdrój ~ 2,1 km

LETNI TOR SANECZKOWY w Polanicy Zdrój ~ 2,1 km

PIJALNIA WIELKIEJ PIENIAWY w Polanicy Zdrój ~ 2,1 km

ZAMEK NA GÓRZE SZCZYTNIK (589 m n.p.m.) w Szczytnej ~ 4,9 km

BAROKOWY KOŚCIÓŁ ŚW. JANA CHRZCICIELA w Szczytnej ~ 4,9 km

STACJA PKP w Szczytnej ~ 4,9 km

REZERWAT PSTRĄGÓW w Szczytnej ~ 4,9 km

GÓRY STOŁOWE w Szczytnej ~ 4,9 km

MUZEUM REGIONALNE w Wambierzycach ~ 8,3 km

SANKTUARIUM w Wambierzycach ~ 8,3 km

RUCHOMA SZOPKA w Wambierzycach ~ 8,3 km

DWOREK IM. FRYDERYKA CHOPINA w Dusznikach Zdrój ~ 8,9 km

PARK ZDROJWY w Dusznikach Zdrój ~ 8,9 km

KOLOROWA FONTANNA w Dusznikach Zdrój ~ 8,9 km

PIENIAWA CHOPINA w Dusznikach Zdrój ~ 8,9 km

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dusznikach Zdrój ~ 8,9 km

PIJALNIA WÓD MINERALNYCH w Dusznikach Zdrój ~ 8,9 km

RYNEK MIASTA w Dusznikach Zdrój ~ 8,9 km

FIGURA WOTYWNA Matki Bożej z dzieciątkiem w Dusznikach Zdrój ~ 8,9 km

MUZEUM PAPIERNICTWA I DUSZNICKI MŁYN PAPIERNICZY w Dusznikach Zdrój ~ 8,9 km WIELE WYCIĄGÓW I TRAS NARCIARSKICH w Zieleńcu ~ 20 km

-ZABYTKOWY KOŚCIÓŁ ŚW. ANNY w Zieleńcu ~ 20 km

-MUZEUM ZIEMI KŁODZKIEJ w Kłodzku ~ 12 km

-PODZIEMNA TRASA TURYSTYCZNA w Kłodzku ~ 12 km

-KOŚCIÓŁ WNIEBOWZIĘCIA NMP w Kłodzku ~ 12 km

-MOST GOTYCKI w Kłodzku ~ 12 km

-TWIERDZA GŁÓWNA w Kłodzku ~ 12 km

-KOŚCIÓŁ MATKI BOSKIEJ RÓŻAŃCOWEJ w Kłodzku ~ 12 km

-RATUSZ w Kłodzku ~ 12 km

-SZCZELINIEC WIELKI w Karłowie ~ 20 km

-BŁĘDNE SKAŁY w Karłowie ~ 15 km

-SKALNE GRZYBY w Karłowie ~ 12 km

-KAPLICA CZASZEK W CZERMNEJ w Karłowie ~ 40 km